BIONICLE FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Toa Awaken

Go down

Toa Awaken Empty Toa Awaken

Témanyitás by Awaken Csüt. Aug. 23, 2012 11:24 pm

Név: Awaken jelentése Ébred
Faj: Toa
Elem: Fény
Nem:

Jellem: Megfontolt típus. Őszinte és tisztelettudó. Szeret tanulni, kíváncsi természet, ám tudja, mi a kötelessége. Hisz a Matoránok törvényeiben, és igyekszik megvédeni népét, ám ehhez azonban még sok tapasztalatra és tanulásra van szüksége. Néha szétszórt, néha bolond, de tud igazán dühös is lenni, de mindezek eléggé ritka helyzetek. Csapat játékos, de ha egyedül marad, akkor sem kell félteni. Eléggé érzelem kifejező típus. Talán egyik legnegatívabb és legjobb tulajdonsága is egyben. Nem mindig veszi figyelembe az idősebbek tanácsait. Szeret utazni, a Szigetet próbálja beutazni, megismerni.

Előtörténet:

Arra emlékszem, hogy kinyitottam a szemem. Nagyon szédültem, és sajgott minden tagom. Egy hatalmas, sötét szikla teremben ébredtem. Egy aprócska, köves talajú szigeten feküdtem, amit körbevett a protodermisz. Fény vetült rám, a barlang tetején egy aprócska lyukon fény szűrődött be, átvágva a sötétség félelmet keltő ölelését. Szemem sarkából ekkor vettem észre karomon a csillogást. Végig néztem magamon, ekkor fogtam csak fel, mi is van rajtam. Arany csillogású páncél. Kissé remegő lábaimra álltam. Furcsa volt. A protodermiszhez léptem, és a tükörképemet fürkésztem. Ekkor vettem csak észre, milyen gyönyörű maszkot viselek. Megérintettem a maszkomat, ami ettől felfénylett. Csodálkoztam, hisz nem tudtam mire vélni ezt az egészet. Körbe pillantottam. Távolabb a szigettől a protodermisz felületén egy kapszula alakú kis csónak sodródott. Egyre messzebb és messzebb került tőlem, míg végül elnyelte a sötétség. Tovább szemlélődtem, s csak ekkor fedeztem fel, hogy a barlang távoli falán írások és rajzok láthatók. Próbáltam közelebb lépni, hogy jobban lássam az írást, de ekkor belegabalyodtam valamibe és egy hatalmas hasra esést produkáltam. Dühösen felültem. A lábamra egy furcsa, ezüstös lánc szemekből álló ostor tekeredett, melynek végén egy éles dárda hegy szerű penge csillogott. Letekertem magamról. A markolata kényelmesen illeszkedett a tenyerembe. Olyan hihetetlen. Felálltam, és a levegőbe suhintottam vele. Ám nem volt lendülete, és ernyedten hullott a földre. Újból próbálkoztam, addig-addig, míg nem egy hatalmas csattanás hallatszott a levegőben én pedig elégedetten kurjantottam hozzá. Leengedtem a karom, és éreztem, hogy az erőltetéstől sajog, de boldog voltam. Felpillantottam az apró fényt beengedő lyukra.
- Valahogy ki kellene jutnom. - gondoltam. - Elvégre nem pattogtathatok ostort egész nap.
Újonnan szerzett fegyveremre pillantottam (hisz fegyver volt, ehhez kétség sem fér), és próbáltam úgy az apró lyukra célozni, hogy az ostor hegye valahogy a szélébe akadjon, s én fel tudjak mászni rajta. Meglendítettem a fegyvert, ám ekkor történt valami. A fejem zúgni kezdett, s szédült velem a világ. Lehunytam a szemem.
- Awaken! - szólt egy mély, nyugtató hang - Figyelj rám, Toa Awaken!
- Mata... Nui? - kérdeztem erőtlenül.
- Igen Toa. Metru Nui szigetére küldtelek. Keresd meg a testvéreidet! Védd meg a Matoranokat!
- Testvérek? Vannak testvéreim?
- Keresd meg a Turagat! Ismerd meg a szigetet és lakóit!
- Nagy Szellem! Ki ellen kell megvédenem őket?
- Erre saját magadnak kell rájönnöd! Sok tanulni valód van! A maszkod és fegyvered ereje mind segítségedre lesznek! És ne feledd a három erényt Awaken! Sose feledd!
Azzal, ahogy jött, úgy el is illant az álom kép. A világ kitisztult előttem, s az ostor markolatát szorongatva álltam ugyan ott, a barlang mélyén.
- Mata Nui! - kiáltottam, de már nem érkezett válasz.
Ekkor vettem csak észre, hogy a maszkom fénylik, s kezemben az ostor alakot kezd változtatni. Nem hittem a szememnek. Az ostor megkeményedett, és a dárda hegy élei egyre hosszabbak lettek, míg nem átfonták teljesen a mára már megszilárdult ostort, s egy csodás kétélű kardot tartottam a kezemben. Elmosolyodtam, de boldogságom hamar elmúlt. Ismét a "Hogy jutok ki innen?" kérdésnél tartottam. Azért a Nagy Szellem legalább kitehetett volna innét. Sóhajtva próbáltam ismét kieszelni valamit, mikor a kis lyuknál árnyékok kezdtek mozgolódni. Kis idő múlva egy apró maszkos fejecske kukucskált be rajta.
- Halihó! - mondta apró, vékonyka hangján. - Van ott lenn valaki?
A hangjából ítélve még gyerek lehetett, ráadásul kislány. Reménykedve pillantottam fel rá. A maszkja kék volt, ahogy a kis páncél is a testén. Bizonyára Ga Matoran lehet, bár hogy ezt honnét jutott eszembe, fogalmam se volt róla.
- Igen! Üdv kis testvér! A nevem Awaken! Toa Awaken! Segítségre volna szükségem, és...
De nem tudtam befejezni a mondatot, a kis jövevény elillant.
- Hé, várj! - kiáltottam utána, de nem történt semmi.
Bosszankodva próbáltam ismét ostor alakra bírni fegyverem, ám mintha az megmakacsolta volna magát. Dühösen a hátamra akasztottam, s próbáltam kieszelni valamit. A szigeten talált nagyobb köveket egymás hátára hordtam, s megmászva azokat próbáltam a járat száját elérni, de ez reménytelen volt. A protodermisz úszáshoz nem fűlt a fogam, pláne úgy nem, hogy fogalmam se volt arról, merre vezetnek a barlang járatai. Csüggedten ültem le a szila kupac tövébe.
- Ha hazudtál, dupla leckével foglak büntetni! Különben is, nagyon messzire elcsavarogtál!
A hangra felpillantottam.
- Esküszöm, tényleg ott egy Toa! Nem hazudok Kotu! - és a kis Matoran feje ismét megjelent a járat szájánál. - Itt vagyunk Toa! Hallasz?
- Igen! - kiáltottam fel vidáman. - Már azt hittem, megijedtél tőlem, kis testvér
A kicsi kuncogott. Az idősebb Matoran is lekukkantott, döbbenetet olvastam le az arcáról. Intettem felé.
- A Nagy Szellem nevére! - mondta csodálkozva - Hogy kerültél oda Toa?
Vállat vontam.
- Fogalmam sincs. De szeretnék minél előbb kijutni innen.
Kotu sietve ledobta válláról az eddig cipelt kötelet, majd egy közeli vasoszlophoz kötötte. Óvatosan leengedték, s én megfogva a kötelet mászni kezdtem felfelé. Ám a járat szájánál megakadtam.
- Kicsit kicsi. - mondtam bosszúsan.
- Próbáld meg, csak kiférsz Toa. - mondta a kicsi. - Én is sokszor másztam már ilyen kis réseken át.
- Neked bizonyára menne akkor kis testvér - nevettem el magam.
Kotu is megengedett magának egy mosolyt.
- Várjunk csak. - gondolkodtam - Álljatok hátrébb! - mondtam a Matoranoknak, akik így is tettek.
Koncentráltam addig, míg a maszkom teljes fényességbe nem borult. Nehéz volt, ráadásul nem tudtam, meddig bírom még így a kötélen lógva. Aztán a fény a járat szájára irányítottam. Hatalmas fény sugár robbant ki a maszkomból, akkora lendülettel, hogy kis híján hátra repített. De amire számítottam, megtörtént. A járat szája kitágult, s most már kényelmesen kifértem rajta. A Matoranok odaszaladtak, hogy segítő kezet nyújtsanak. Elfogadtam. Mikor felálltam, a látvány letaglózott. A messzeségben egy hatalmas vízi város terült el. A sziget többi része pedig vörösben, fehérben, és más egyéb csodás színekben tündökölt. A város központját egy hatalmas torony szerű építmény jelezte.
- Hisz ez gyönyörű. - suttogtam.
Kotu büszkén lépett mellém.
- Ez itt Ga-Metru. A Tudás és Bölcsesség otthona, s a mi kedves hazánk. Nincs is szebb táj ennél. Ám de jöjj most Toa, elvezetünk a Turagahoz!
Bólintottam, s elfordulva a csodás tájképtől elindultam a két Matoran mögött, hogy új kalandok és egy új élet elébe nézhessek.



"...S a Nagy Szellem megáldott Minket három erénnyel:
Az Egységgel; a Felelősséggel; és a Végzettel!..."





A hozzászólást Awaken összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Szept. 03, 2012 12:50 pm-kor.
Awaken
Awaken
1. szint

Hozzászólások száma : 58
Csatlakozás ideje : 2012. Aug. 23.

Vissza az elejére Go down

Toa Awaken Empty Re: Toa Awaken

Témanyitás by Awaken Hétf. Aug. 27, 2012 3:57 am

Adatlap


Maszk: Calix Kanohi – a Sors Maszkja ---- Színe: Arany
Páncélszín:
• Főszín: Arany
• Mellékszín: Ezüst
Fizikai jellegzetességek: Kecses, nőies, fürge mozgású, ám tiszteletet parancsoló. Magabiztosságot sugároz. Átlagos női Toa magasság.

Foglalkozás: Védelmező
Szakértelmek:
Oldal:
Szövetség:
Törzshely, ahol megtalálható: Fény Toaként nincs törzshelye, bárhol felbukkanhat a szigeten.
Ismertebb szövetséges:
Ismertebb ellenség:



Képességek


Tulajdonságok:
Fizikai erő: 6/30
Mozgékonyság/gyorsaság: 9/30
Tudás/tanulási készség: 9/30

Különleges képességek:

Elemi erők: Fény
* Az elemi erő hatóköre 30 méter
- Fénymanipuláció:
* Képes a meglévő fényt növelni
** képes fényt generálni, és képes a fényt mozgatni
* Fókuszált fénysugár - lézer
- Fény elnyelése:
* Fény elnyelése a körülötte lévő térből
** Fényforrásokból is, például lámpákból
* Érzi a mozgást a fényben és ha a fényben árnyék jelenne meg
* Képes látszólagosan megváltoztatni saját testének színét

Maszkerők:
- Calix Kanohi – a Sors Maszkja: Viselőjének képességeit a maximumra emeli, így képes szinte hihetetlen tettek, mozdulatok végrehajtására.

Kredit és pénz


Kreditek
Összes kredit: 4
Felhasznált kreditek: 4
Fennmaradó kreditek: ---

Pénz (Widget)
Bevétel/hét: 100 W/hetente
Összes: 200 W
Elköltött: ---
Jelenleg: 200 W
Fizetésnapok:

Tulajdonok (a karakter tulajdonai)

Maszkok, eszközök, fegyverek, épületek, járművek listája, mellettük az ár és a bővítések ára.

Maszkok: Calix Kanohi
Fegyverek és pajzsok:
- Ostor, mely gazdája kezében, ha úgy akarja, karddá alakul. A kard forma szörfözésre, és snowboardra is kiváló, közel harci fegyver. Az ostor forma lengéshez, mászáshoz, és távolsági harchoz, védelemhez fontosabb.
- Váll és mell vért.
- Láb védők, alkar védők.
Egyéb eszközök:
Épületek:
Járművek:
Egyéb tulajdonok:

Játékos vásárlásai

Képességek fejlesztése, NJK-k és más dolgok listája és mellettük az ár, amikre a JÁTÉKOS, és nem a KARAKTERE költött vagy kapott. Ezek általában kreditbe kerülő dolgok

** képes fényt generálni, és képes a fényt mozgatni
** Fényforrásokból is, például lámpákból
Awaken
Awaken
1. szint

Hozzászólások száma : 58
Csatlakozás ideje : 2012. Aug. 23.

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.