BIONICLE FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Toa Kabra

Go down

Toa Kabra                                                        Empty Toa Kabra

Témanyitás by Kabra Szomb. Szept. 01, 2012 2:02 am

Név: Kabra
Faj: Toa
Elem:
Nem: Férfi

Jellem: Sziklaszilárd jellem, bár ez nem csoda. Ha valamit a fejébe vesz, azt biztosan véghez viszi, és addig nem tágít, míg véghez nem viszi. Ha rákényszerül remekül használja a tereptárgyakat – főleg a sziklákat – és állítja maga mellé, hogy felhasználhassa az ellenfele elleni csatában. Nem rest kimondani, amit gondol, még ha ezzel bajba is keveri magát, vagy épp másokat.

Előtörténet:
Meleg. Forróság. A köveken fekszem, ez a nap végig ilyen lesz. Unalmas, eseménytelen és meleg. Vizet ide! A fenéket, rühellem, ki nem állhatom a vizet. Sosem volt gondom az itteni időjárással. Felállok, de egy kicsit megszédülök. Sosem fogok hozzászokni, hogy ilyen magas vagyok. Még emlékszem arra az eseményekre, amik idevezettek.
Matoránként kőművesként dolgoztam, és sokan csodálták a műveimet. Egyik nap, mikor a sárga korong a legmagasabban járt az égen, hangot hallottam. Fura, mély, ám mégis megnyugtató hangot.
- Matorán! – körbe néztem, de nem láttam senkit. Halk volt, mintha suttogtak volna.
- Matorán! – hallottam ismét, de ekkor már hangosabban.
- Mata Nui? – kérdeztem a semmibe. A matorán társaim mind engem néztek, elképedt arccal. Nem tudom, hogy ők is hallották-e, vagy csak felkapták a fejüket a névre, amit én mondtam ki, de most más jobban lekötött.
- Kiválasztalak téged, Matorán, hogy védd meg Po-Metru népét és teremts békét a világban. – mondta ismét a hang, és mostmár kétség sem fér hozzá, hogy ez Mata Niu, a Nagy Szellem.
- Mire holnap felkel a nap, egy leszel a legnagyobbak közül, és megvéded a népet. Toa-vá válsz. – fejezte be a mondandóját.
- De Mata Nui, én nem vagyok… – nem tudtam befejezni, mert már nem válaszolt, és nincs értelme még jobban megbotránkoztatni a társaimat. A nap hátralevő részét inkább egyedül töltöttem. Miért pont én? Miért pont most? Nem értettem, hogy miért történik ez velem ilyen hirtelen. Végül a sok gondolkodástól megfájdult a fejem, és álomba merültem.
Mikor másnap felkeltem, a látásom fura volt. Mármint nem úgy fura, inkább pozitívan fura. Élesebb volt, bár más is feltűnt. Felkeltem, de rögtön térdre is rogytam. Megszédültem, és mikor megláttam a kezeimet, kicsit megijedtem. Nem pont ilyenek voltak. Ez arra engedett következtetni, hogy Mata nui igazat mondott. Nem sokat tétováztam, lesz, ami lesz alapon ismét neki álltam dolgozni. Valahogy sokkal könnyebben ment, mint gondoltam. Sok furcsaság van a napban, és úgy érzem, hogy még nem ért véget a dolog. Néhány régi társam jött arra, hogy megnézze, mit alkotok, de mikor megláttak, mintha lefagytak volna.
- Kabra… – szólt az egyikük.
- Igen? – kérdeztem vissza, felnézve a munkából.
- Azt hiszem meg kell mutatnunk valakinek. – folytatta, mire bólintottam és felálltam. Igen ám, csak ahogy én felálltam, ők összementek.
- Mi történt?
- Majd mindent megtudsz. – mondta, és követtem őket. A Bölcshöz vittek, aki amikor rám nézett, ugyanúgy megrökönyödött, mint a többiek.
- Kabra, sok mindent kell megtudnod most. Ti, menjetek a dolgotokra kérlek. – mondta a Bölcs, majd mikor mindenki kiment, leültetett és belekezdett.
- Kabra, mint tudod, vannak a matoránok, és van egy erősebb faj, a toák, akik a matoránok és Metru Nui védelmét szolgálják. Hallottam, hogy tegnap Mata Nui-t emlegetted, ami azt jelenti, hogy a Nagy Szellem kiválasztott téged. Toa lettél, és mint olyan a Po-metru hivatalos védelmezőjévé léptél elő. Sok tanulnivalód van, ám először had adjak valamit neked. Ez az előző toa-é volt, Badak-é. – a Bölcs elfordult és egy szekrényhez sétált, majd elővett pár tárgyat. Egy barna színű maszkot, egy homokszín pajzsot és egy masszív pörölyt.
- Ezek már régóta porosodnak itt, és várják, hogy egy nap eljöjjön az új Toa, aki óvja népünket. – felemeltem a tárgyakat egyesével. Könnyebbek voltak, mint gondoltam. A maszkot felvettem, és furcsa bizsergést éreztem. A jobb kezemre a pajzs, a bal kezembe pedig a pöröly került.
- Öröm látom az új Toa-t. És nem is leszel egyedül. Nem rég tűnt fel egy másik Toa is. Ideje, hogy megkezdődjenek a kalandjaid, Toa Kabra. – örvendezett a Bölcs.
Most itt fekszem a köveken, lustálkodom. A maszkom rajtam, így egy szemvillanás alatt képes vagyok egyik helyről a másikra sietni, ha probléma akadna. A nevem Kabra, és én vagyok Po-Metru új Toa-ja.
Kabra
Kabra
1. szint

Hozzászólások száma : 3
Csatlakozás ideje : 2012. Aug. 31.

Vissza az elejére Go down

Toa Kabra                                                        Empty Re: Toa Kabra

Témanyitás by Kabra Szomb. Szept. 01, 2012 3:18 am

Adatok


Maszk: Kakama Kanohi
Toa Kabra                                                        Kakama3
Páncélszín:
  • Főszín: Barna
  • Mellékszín: Homokszín (Bézs)

Fizikai jellegzetességek: Kemény és magabiztos megjelenés. Mozgása tiszta, egyensúly érzéke tökéletes - nem csoda, szikláról sziklára ugrálni nem lehet csak úgy.

Foglalkozás: Védelmező
Szakértelmek:
Oldal:
Szövetség:
Törzshely, ahol megtalálható: Po-Metru
Ismertebb szövetséges:
Ismertebb ellenség:

Po-Toa erők/képességek


Tulajdonságok:
  • Fizikai erő: 15/30
  • Mozgékonyság/gyorsaság: 3/30
  • Tudás, tanulási készség: 6/30


Kőmanipuláció (a kő formálása):
* egyszerűbb alakzatok, tárgyak formálása kőből (alap)
** bonyolultabb alakzatok és tárgyak formálása

Kő emelés és -süllyesztés
* a sziklát képes megnyitni, 5 méter mély hasadékot teremtve; megemelni 5 méter magasságba (alap)

Kőhasítás és –robbantás: (a sziklás talajra, utakra is vonatkozik)
* sok, kisebb repedés létrehozása a sziklákon és köveken (alap)

Hegyek fölötti hatalom
* képes hegyomlást előidézni (alap)

Súlyváltozás: sokkal könnyebben emeli fel a sziklát, mint mások
* 200 kg-os kövek felemelése (alap)
** 500 kg-os sziklák felemelése

Szikla, kő (-padlózat, -út) rezgésének érzékelése:
* érzi, ha valaki közeledik (alap) (50 méteres hatósugár)

Erőszint
* 20 méter körzetű hatósugár (alap)

Maszkkal szerzett képességek: Kakama Kanohi – a Gyorsaság Maszkja: A birtoklója elképesztő sebességgel képes mozogni. A maszk erejével felruházva a viselő, saját atomjainak gyors rezegtetésével képes szilárd akadályokon is áthaladni.

Pénz-Kredit mozgások


Munka: Védelmező
Fizetésed: 100 W/hét
Kezdőtőke: 200 W
Kezdőkredit: 4 kredit (3 alap és +1 az előtörténetért)
Elköltött kredit: 4
Fennmaradó kredit: 0

Tulajdonok, felszerelések, járművek stb.


Maszkok: Kakama Kanohi
Fegyverek és pajzsok:
  • Egy pöröly a bal kezében, mellyel súlyos csapásokat képes mérni
  • A jobb kezén egy pajzs, mely elfedi a mellkasát, ezt szintén képes fegyverként használni
  • Lábszárvédők
  • Al-, és felkarvédők
  • Vállemezek
  • Mellvért

Egyéb eszközök:
Épületek:
Járművek:
Egyéb tulajdonok:

Játékos vásárlásai


Képességek fejlesztése, NJK-k és más dolgok listája és mellettük az ár, amikre a JÁTÉKOS, és nem a KARAKTERE költött vagy kapott. Ezek általában kreditbe kerülő dolgok

** 500 kg-os sziklák felemelése - 2kr
** bonyolultabb alakzatok és tárgyak formálása - 2 kr
Kabra
Kabra
1. szint

Hozzászólások száma : 3
Csatlakozás ideje : 2012. Aug. 31.

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.