BIONICLE FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Toa Helrox

Go down

Toa Helrox Empty Toa Helrox

Témanyitás by Helrox Pént. Feb. 08, 2013 11:38 am

Név: Toa Helrox
Faj: Toa
Elem: Tűz
Nem: Férfi

Jellem:
Tűz Toa létére viszonylag megfontolt. Magányos farkas típus, mivel úgy gondolja, hogy a többiek csak gátolják feladata elvégzésében és hogy egyedül többre képes. A Végzet elkötelezett követője, de az Egységgel vannak problémái. A Kötelesség fontossága is kérdőjeles számára, szerinte egy Toa csakis akkor köteles bármire, ha azt ő is jónak látja. Mint védelmező, úgy gondolja, ő különb a Matoránoknál, így van egyfajta felsőbbrendűség érzése. Ebből kifolyólag hajlamos egoizmusra és nehezen tűri, ha valaki "rangon aluli" bele akar szólni abba, mit csinálhat és mit nem. Ezzel szemben a jó tulajdonságai egyike, hogy ha kap egy feladatot (és azt elfogadja), akkor becsületesen végre is hajtja. Annak ellenére, hogy nem egy csapatjátékos, kifejezetten jó taktikus, a spontán ötletek mellett a tervezés is fontos számára. Eléggé kiszámíthatatlan, a már-már jégtoához illő nyugalom és a hirtelen haragra lobbanás is jellemezheti, akár gyors egymásutánban is.

Előtörténet:
Hogyan is kezdődött ez az egész? Nos, nem sok emlékem van. Ha volt is múltam, nem emlékszem rá. Mindenesetre arra határozottan emlékszem, hogyan is kerültem ide. Szemeimet kinyitottam... Sötétség. Remek. Valamiféle tartályban lehettem, ami nem volt túlzottan magas, mivel amikor fel akartam állni, bevertem a fejem. Méghozzá nem is akárhogy... Még a maszkom is belekongott.
- A francba... - fájlaltam a fejem - Na jó... Akkor a felállást most hanyagoljuk. Elkezdtem négykézláb tapogatózni a sötétben. Valami ajtóféle volt előttem. Ami kerek volt... És nem volt kilincse. Nyilván el kellett volna tekerni, de leegyszerűsítettem a kérdést: Egy erőteljes rúgással kirúgtam a kör alakú dolgot. Kimásztam a kapszulából. A sötétségből kilépve szinte megvakított a kinti világ fénye. Felálltam. Magam mögé néztem. Egy Toa kaniszter volt eddigi "börtönöm". A fém szerkezet belógott Ta-Metru egyik lávafolyamába, míg az első fele beékelődött egy kiálló fémkupacba. Magam elé nézve láthattam a tartály fedelét is. Ez után felnéztem és nem hittem a szememnek. Egy hatalmas város tárult a szemem elé. Tornyai az ég felé irányultak, a látványképet pedig hatalmas kohók és maszkészítő műhelyek tarkították. Újra megfordultam. Most vettem észre, hogy a hátam mögötti lávafolyam felett hatalmas öntőtégelyeben szállítják a megolvasztott protodermist, hogy aztán abból páncélokat, maszkokat, fegyvereket gyártsanak. Végül is elindultam a folyam mentén. Valahova majd csak kilyukadok... Végtére is, el nem tévedhetek. Igazából azt se tudom, hogy hol vagyok... Némi séta után mocorgásra lettem figyelmes. A hang a fejem felől jött. Hátamról lekaptam két darab, duplahegyű kézikaszámat. Felpillantottam és körbenéztem. Semmi. Kicsit még gyanakodva álltam, amikor a hátam mögött valami nagy becsapódott. Még azt is éreztem, ahogy a föld megrezgett a talpam alatt. Megpördültem saját tengelyem körül és szembenéztem támadómmal. Egy hatalmas, lila színű pókszabású állt velem szemben. A lénynek két nagy, összetett szeme volt, amiben saját tükörképemet is láthattam. Ami azonban érdekesebb volt, az a lény hatalmas szájszerve. A csáprágó és rágó szájszerv közötti átmenetet képző "zúzóállkapocs" hatalmas, szemben álló méregkarmai kitárultak, a kisebb rágóképletek pedig izgatottan csattogtak, miközben ömlött a zöld, sűrű méreggel kevert nyál a lény szájából. A pókkolosszus felágaskodott és lecsapott, ám én még időben kigurultam előle. Féltérdre emelkedtem:
- Na mi van, pókica? Engem akarsz vacsorára? Akkor gyere és kapj el, ugyanis én nem adom fel harc nélkül!
A pókszerűség újra támadásba lendült. Erre én elraktam egyik fegyveremet, felugrottam és kezemet a pók előtestére téve átlendítettem magam felette és egy átpördülés után talpra érkeztem. A Rahi gyorsan megfordult. Ismét támadt, mire én is előrelendültem és előkapva az előbb elrakott fegyvert mindkét támadóeszközt a pók csáprágóinak csaptam. A fegyver és a Rahi szájszervei összeakadtak. Ellöktem magam tőle.
- Nos... Azok a csáprágók keményebbek, mint gondoltam.
Most mindketten lassabban közeledtünk egymáshoz. A lény felágaskodott, mire én egy becsúszással kicseleztem. Ekkor azonban a pók lepett meg engem azzal, hogy utótestét megemelve egy lilán világító hálót lőtt rám. Én ettől elejtettem a bal kezemben lévő fegyvert és nekicsapódtam egy üres öntőtégelynek, amihez odaragasztott a lila fényárban úszó selyemrengeteg. A Rahi megfordult és megindult felém. Lassan közeledett. Én eközben kényelmetlenül kezdtem el érezni magam:
- Ez a valami... Elszívja... Az erőmet...
A pókféle közelebb jött. Szája egész közel került arcomhoz. Olyannyira, hogy megcsapott a lény szájszervéből áradó gyomorgáz, amiben érezni lehetett a rozsdásodó fém és a rothadó hús orrfacsaró bűzét. Egyetlen szabadon maradt végtagommal, a bal kezemmel a maradék elemi erőmmel egy öklömnyi tűzlabdát képeztem és kilőttem, remélve a legjobbakat. Telitalálat. A lángoló golyó a Rahi szájában landolt, ami a fájdalomtól sziszegve-sikoltva hátrált. Nekem ez éppen elég időt adott, hogy jobb kezemet kissé megmozgatva szétvágjam a háló részét, majd pedig a több vágás után meggyengült hálót szétszaggattam testem körül. Még gyorsan letekertem a derekam körül lévő láncot és ráakasztottam a kaszát. A dühös lény megfordult és eszeveszetten felém iramodott. Én erre megpörgettem a fejem fölött a láncos fegyvert és mint egy csákányt belevágtam a fejem fölött lévő csőbe. Gyorsan fellendítettem magam a cső tetejére. A Rahi csodálkozva nézett körbe. Nem tudta elképzelni, hová tűntem. Kihúztam a fegyvert a csőből és ráugrottam a pók utótestének és előtestének határára. A lény úgy ficánkolt, mint egy megvadult ló. Én meglendítettem a fegyvert és beleakasztottam a szájszervébe. A pók megint azt a szenvedő hangot adta. Én egy határozott mozdulattal berántottam a fegyverem, mire a kasza hegyei teljesen átdöfték a pók szájpadlását. A Rahi még egy utolsó nyügött, majd lábait kinyújtva elterült a földön. Lesétáltam a legyőzött élőlényteteméről és körbenéztem. A földön találtam egy kis fiolát. Felvettem, majd a pókhoz léptem és egy határozott mozdulattal felvágtam a halott Rahi nyakának alsó és oldalsó részét. A vágással sikerült a méregmirigyeket kilyukasztani és a fiolába felfogtam a kicsorgó veszélyes anyagot. A kis üvegcse száját betömtem egy darabka protodermisszel, majd az oldalamra kötöttem, oda, ahol eddig a lánc volt. A két kézifegyveremet a hátamra raktam. Ránéztem a hatalmas Rahi tetemére. Ez után elindultam... Mert ez még csak a kezdet. Az én életem kalandja. Toa Helrox története...


A hozzászólást Helrox összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Szept. 09, 2013 9:34 am-kor.
Helrox
Helrox
1. szint

Hozzászólások száma : 30
Csatlakozás ideje : 2013. Feb. 07.

Vissza az elejére Go down

Toa Helrox Empty Re: Toa Helrox

Témanyitás by Helrox Szomb. Feb. 09, 2013 10:42 am

Adatlap



Maszk: Arany színű Suletu Kanohi (Hau formájú, mint Krakuának)
Páncélszín:
• Főszín: vörös
• Mellékszín: arany
Fizikai jellegzetességek: Magassága 2,2 méter, így a magasabb Toák közé tartozik. Nem izmos kinézetű, de fizikai ereje nagyobb, mint amit első ránézésre gondolnánk.

Foglalkozás: Védelmező
Szakértelmek: -
Oldal:
Szövetség: -
Törzshely, ahol megtalálható: Ta-Metru
Ismertebb szövetséges: -
Ismertebb ellenség: -


Képességek



Tulajdonságok:
Fizikai erő: 12/30
Mozgékonyság/gyorsaság: 6/30
Tudás/tanulási készség: 6/30


Különleges képességek:

Elemi erők: Tűz

- Tűzmanipuláció/Pirokinézis: képes a tüzet irányítani, növelni, generálni
* meglévő tüzet képes növelni (alap)
- Tűzlövés: kezéből vagy fegyveréből tüzet lő
* képes tűzcsóvákat kilőni, melyek csak sebeznek (alap) (előfeltétel: Pirokinézis 1. szint)
** képes tűzcsóvákat lőni, melyek akár halálosak is lehetnek (ahhoz, hogy halálos legyen, nem kell az erőszintet emelni)
- Tűzvihar támasztás:
* láng szellők (alap)
- Hőmérsékletnövelés: használója maga körül, tárgyakban vagy élőlényekben megemeli a hőmérsékletet
* maga körül képes felhevíteni a hőmérsékletet (alap) (alapból 100 fok, erőszint emelésével ezt növelni lehet)
- Hőelszívás és energiává alakítás:
* képes maga körül és a tárgyakban 0 fokig elszívni a hőt (alap)
- Erőszint
* 100 fokos hőmérsékletemelés (alap)
** 500 fokos hőmérsékletemelés; a tűzsugár – ha ki van már fejlesztve - két körig használható

Maszkerők
Suletu Kanohi – a Gondolatolvasás Maszkja: Viselője képes betekintést nyerni mások gondolataiba, vagy saját gondolatait közvetíteni másokba.


Kredit és pénz



Kreditek
Összes kredit: 4 (3 alap + 1 az előtörténetért)
Felhasznált kreditek: 4
Fennmaradó kreditek: 0

Pénz (Widget)
Bevétel/hét: 100 W
Összes: 1200 W
Elköltött: 0 W
Jelenleg: 1200 W
Fizetésnapok: Szombat


Tulajdonok (a karakter tulajdonai)

Maszkok, eszközök, fegyverek, épületek, járművek listája, mellettük az ár és a bővítések ára.


Maszkok: Suletu Kanohi (Hau formájú)
Fegyverek és pajzsok:
  • Két kétpengéjű egykezes kasza
  • Mellvért
  • Vállvért
  • Al- és felkarpáncélok
  • Lábpáncélok

Egyéb eszközök: Lánc
Épületek: -
Járművek: -
Egyéb tulajdonok: Egy kis fiola egy mutáns Fikou pók mérgével.


Játékos vásárlásai

Képességek fejlesztése, NJK-k és más dolgok listája és mellettük az ár, amikre a JÁTÉKOS, és nem a KARAKTERE költött vagy kapott. Ezek általában kreditbe kerülő dolgok.


** képes tűzcsóvákat lőni, melyek akár halálosak is lehetnek (ahhoz, hogy halálos legyen, nem kell az erőszintet emelni)
** 500 fokos hőmérsékletemelés; a tűzsugár – ha ki van már fejlesztve - két körig használható
Helrox
Helrox
1. szint

Hozzászólások száma : 30
Csatlakozás ideje : 2013. Feb. 07.

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.