BIONICLE FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Toa Ganter

Go down

Toa Ganter Empty Toa Ganter

Témanyitás by Ganter Hétf. Aug. 15, 2016 9:27 pm

Név: Ganter
Faj: Toa
Elem: Tűz
Nem: Férfi
Jellem: Csöndes, komoly és csak akkor beszél, ha kell. Ennyivel lehetne őt jellemezni, de egyben bátor, határozott és merész. Kissé forrófejű, de akaratereje és céltudatossága nem csekély. Nem fél az esélyek ellenére is csatába szállni. Ha feldúlt, nemigen veszekszik, inkább csendes és nem mutatja ki érzéseit. Ugyanez van akkor is, ha szomorú vagy csak lehangolt.

Előtörténet:
Sötétség. Ez ölelte körbe a Toát, aki felnyitotta szemeit. Körbenézett csak azért, hogy a sötétséget lássa. Idegennek érezte magát ebben a környezetben, úgy érezte, hogy ő máshova tartozik. Ugyanakkor érezte, hogy valaki figyeli.
- Érzem, hogy figyelsz, bárki is vagy. - mondta. - Mi a célod velem?
Ekkor a Toa elméjében egy szó kezdett lebegni: Ganter. A Toa úgy vélte, hogy illik rá a név, volt értelme. Ezután pedig képek villantak fel előtte. 12 Toa, akikből egy Turagává vált, majd a 11 Toa eltűnt, aztán a Turaga mögött egy kép jelent meg, egy sziget képe, mely a Turagához mérten harmincszorosan megnőtt. Ezután pedig a kolosszeum képe jelent meg.
- Ezek a képek... jelentenek valamit.
Ganter elgondolkozott, de ekkor egy különös, sejtelmes, nyugalmat árasztó női hangot hallott. A Turaga eltűnt, ahogy a sziget képe is és újból a sötétség töltötte ki a teret.
- Toa Ganter... Mata Nui akaratából Metru Nui szigetére kell utaznod, hogy a Nagy Szellem városát védelmezd. Ez a Kötelességed!
A Toa komolyan vette azt, amiket a hang közölt vele, de még voltak kérdései, amiket elkezdett összerakni, hogy tisztább képet kapjon.
- A 11 Toa bizonyára eltűnt, vagy elhagyta a várost. A Turaga viszont maradt, hogy a várost vezesse. - mondta. - Ha megtalálom a Turagát, minden bizonnyal a válaszokat is megkapom.
Ekkor azonban a sötétség szinte megmarkolta a Toát és az elgyengülve összeesett.

Ko-Metru finoman lejtő tengerpartját a hullámok finoman nyaldosták. A havas és jeges tengerpartra egy fém kapszulát sodortak a hullámok. Néhány perc múlva három gőzoszlop tört elő a kapszulából és a fedél lerepült, azzal egy időben pedig Ganter, egy maszk, egy pajzs, és egy kard is kirepült a kapszulából. A Toa magához tért és felállt, majd körbepillantva mindenfelé csak a havas tájat látta. Mögötte pedig a horizontig nyúló tenger. Lepillantott maga elé és meglátta a maszkot, melynek szemlyukai úgy meredtek a Toára, mintha élnének.
- Úgy érzem, ez a maszk teljessé tesz.
Kezébe vette azt, majd egy könnyed lélegzetvétel után az arcára tette. Erő áradt szét benne, acélos vörös-narancs színű testét forró, égető energia töltötte meg. A nap fénye megcsillant arany páncélján. Ezután a hóban heverő kardra, és pajzsra fordította a figyelmét, majd bal kezébe vette a kardot. A fegyver kényelmesen illeszkedett a kezébe. Megforgatta, a penge pedig szikrákat hányva szelte a levegőt. Kedvére volt a kard, majd kinyújtotta fegyvert tartó karját és nézte, ahogy a nap fénye megcsillan a pengén. Koncentrálni kezdett és a kardból tűzcsóva tört az ég felé, ami kissé meglepte Gantert.
- Hatalmam van. - mondta. - A Tűz ereje.
Elnézte még pár másodpercig az égbenyúló lángot, mely vörös és narancs színben játszott, majd arra gondolt, hogy elég és a lángcsóva kialudt. Ezután hátához emelte a kardot, ami hozzáérve el is tűnt. Következőleg a pajzsra pillantott és úgy vélte, hogy köze lehet az erejéhez, akárcsak a kardnak. Egy kicsit elgondolkozott, majd a fém kapszula fedelére célzott, miután jobb kezébe vette az eszközt. Koncentrálni kezdett, majd a pajzs pengéi forogni kezdtek, és tűzcsóva jelent meg, mely egyenesen a fedélnek csapódott, megperzselve azt. Elrakta a pajzsot is, és úgy vélte, hogy ennyi próba elég volt.
- Eleget vesztegeltem itt. Ideje megtalálnom a Turagát.
Ezzel pedig újra körbenézett, majd elindult a part mentén észak felé. Ahogy a parton sétált, úgy érezte, hogy valami vagy valaki figyeli. Megállt és körbenézett.
- Ki van ott? - kérdezte nyugodt hangnemben.
Egy Po-Matorán lépett elő egy nagyobb hókupac mögül.
- Csak én vagyok, Omra. - felelt a Matorán. - Omra az építész. Épp kiránduláson vagyok.
- Örvendek a találkozásnak Omra. Én Ganter vagyok. - mondta. - Követtél engem?
- Bevallom, igen. De épp a környéken jártam, mikor megláttam, hogy kirepültél abból a tartályból. - mondta Omra. - Turaga Cardas biztosan régóta vár már új Toák érkezésére.
Ganter elgondolkozott egy pillanatra. Omra nézte a Toát, majd odalépett mellé.
- Ha valóban ismered a Turagát, kérlek vezess hozzá. Beszélnem kell vele.
- Odavezetlek máris. Csak kövess. - mondta a Matorán és futni kezdett.
Ganter nem futott, csak ment a Matorán után. Semmit nem tudott róla ugyan, de arról sem, hogy hol van. Ezért a Matorán után szólt, hogy lassítson.
- Mondd Omra, ez a sziget Metru Nui?
- Igen. Jelenleg Ko-Metruban vagyunk.
- Köszönöm a válaszod. Egy álmot láttam, amiben erre a szigetre rendeltek, hogy védelmezzem a várost.
- A Turaga talán többet tud mondani neked. Én nem igazán értek az ilyesmikhez.
Ganter alig észrevehetően bólintott egyet, majd mindketten mentek tovább a kolosszeum felé.


A hozzászólást Ganter összesen 17 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Ápr. 19, 2017 9:10 pm-kor.
Ganter
Ganter
1. szint

Hozzászólások száma : 3
Csatlakozás ideje : 2016. Aug. 15.
Age : 33

Vissza az elejére Go down

Toa Ganter Empty Re: Toa Ganter

Témanyitás by Ganter Csüt. Aug. 18, 2016 12:18 am

Adatlap

Toa Ganter Toa_ganter_by_kdaniel1031-db6dq5b

Toa Ganter Toa_ganter_2_by_kdaniel1031-db6dr8g

Kinézet
Maszk: Kanohi Huna (vörös)
Páncélszín: Vörös (főszín), narancs (másodlagos), arany (páncélszín)
Fizikai jellegzetességek: 210 cm magas. Testalkata és páncélzata átlagos.

Foglalkozás: Védelmező
Szakértelem: -
Oldal: Jó
Szövetség: Nincs
Törzshely: Ta-Metru
Ismertebb szövetséges: Nincs
Ismertebb ellenség: Nincs

Képességek
Fizikai erő: 4/10
Mozgékonyság, gyorsaság: 2/10
Tudás, tanulási készség: 6/30

Különleges képességek: Nincs
Elemi erők: Tűz
Maszkerők:
Huna Kanohi – A Láthatatlanság Maszkja; A viselője láthatatlanná tud válni.

Kredit és pénz
Összes kredit: 0
Felhasznált kreditek: 0
Fennmaradó kreditek: 0

Pénz (Widget)
Bevétel: 0
Összes: 0
Elköltött: 0
Jelenleg: 0
Fizetésnapok: Nincs

Tulajdonok
Maszkok: Kanohi Huna
Fegyverek és pajzsok:
> Energizált lángkard
> Forgó lángpenge
Toa Ganter Toa_ganter_with_his_toa_tools_by_kdaniel1031-db6drhx

Egyéb eszközök: Nincs
Épületek: -
Járművek: Nincs
Egyéb tulajdonok: Nincs

Játékos vásárlásai
-
Ganter
Ganter
1. szint

Hozzászólások száma : 3
Csatlakozás ideje : 2016. Aug. 15.
Age : 33

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.