BIONICLE FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ga-Metru utcái

2 posters

Go down

Ga-Metru utcái Empty Ga-Metru utcái

Témanyitás by Cardas Hétf. Aug. 27, 2012 9:40 am

Ga-Metru utcái Nokama_Vhisola
Cardas
Cardas
Admin

Hozzászólások száma : 185
Csatlakozás ideje : 2011. Aug. 26.

https://bionicleuniversefrpg.hungarianforum.net

Vissza az elejére Go down

Ga-Metru utcái Empty Re: Ga-Metru utcái

Témanyitás by Awaken Hétf. Aug. 27, 2012 8:16 pm

Awaken magánkalandja

Awaken csendesen lépkedett Kotu és a kis gyermek Matorán mögött, akit - beszélgetéseik során kiderült - Haali-nak neveztek. Awaken nem sokat beszélt, inkább csak hallgatta Kotu kevéske ismertetőjét a városról. Haali néha közbe szólt, vagy toldott a tanító mondókájához valamit. Ám a Toa figyelme a csodás vízesések, épületek, patakok felé fordult, s az élet melyet látott, lenyűgözte. Észre sem vette, hogy a háta mögött a Matoranok összesúgnak, csodálkozva követik tekintetükkel, kijönnek házaikból, és álmélkodva néznek utána. Kotu büszkén kihúzta magát, mikor látta, hogy a Matoránok figyelik őket. Awaken ezt észre vette, körbe is pillantott, és csak mosolygott Kotu-n. Haali legyintett.
- Ne foglalkozz vele kedves Toa - mondta a kis matoran Awaken felé - Kotu mindig ilyen.
Awaken elfojtott egy nevetést, majd folytatták útjukat.
Awaken
Awaken
1. szint

Hozzászólások száma : 58
Csatlakozás ideje : 2012. Aug. 23.

Vissza az elejére Go down

Ga-Metru utcái Empty Re: Ga-Metru utcái

Témanyitás by Cardas Hétf. Aug. 27, 2012 8:55 pm

A hármas átsétál egy szépen dekorált hídon, alattuk különféle halak úszkálnak. Közben Kotu belemelegszik az idegenvezetői szerepbe, és egyre magasztosabb hangnemben beszél:
- Minálunk található az egész sziget szellemileg legjelentősebb épülete is, a Nagy Templom, a Nagy Szellem, Mata Nui szent helye. A turagánál való látogatásodat követően ezt érdemes legelőször megtekinteni! – közben kezeivel hevesen gesztikulál, megpróbálva szónoklata tárgyának méretét érzékeltetni.
Halit ezalatt, úgy tűnik, nem nagyon köti le nővérének beszéde, és Awakenhez fordul, szégyenlős kíváncsisággal a szemében:
- Ha nem tekinted tiszteletlenségnek, Toa, megkérdezhetem, milyen elemnek parancsoltál nemrégiben? Még nem hallottam efféle hatalomról.
Cardas
Cardas
Admin

Hozzászólások száma : 185
Csatlakozás ideje : 2011. Aug. 26.

https://bionicleuniversefrpg.hungarianforum.net

Vissza az elejére Go down

Ga-Metru utcái Empty Re: Ga-Metru utcái

Témanyitás by Awaken Hétf. Aug. 27, 2012 9:14 pm

Awaken most már figyelmesen hallgatja Kotu mondandóját. Nézelődik, és kezdi egyre jobban megkedvelni Ga-Metru-t.
- Nagy Templom... - gondolatai eme épület körül forognak, s miközben sétálnak át a hídon, az alattuk úszó, csodás apró halrajok mozgását figyeli.
Haali szavai zökkentik ki gondolataiból.
- Ah, az elemem... - kissé furán érzi magát - Tudod Haali, a hat fő elem mellé egy hetedik is kapcsolódik. Ez pedig nem más, mint a Fény.
Szavai még saját magának is furcsán hangzanak, s mégis természetesen beszél erről. Leguggol Haali-hoz és körbe mutat a környezeten.
- Mindent körbevesz a fény. Áthatol a legsötétebb éjszakán is. S ami a talán a legfontosabb egységbe kovácsol, és reményt ébreszt a szívek mélyén.
Awaken a távolba réved.
Awaken
Awaken
1. szint

Hozzászólások száma : 58
Csatlakozás ideje : 2012. Aug. 23.

Vissza az elejére Go down

Ga-Metru utcái Empty Re: Ga-Metru utcái

Témanyitás by Cardas Hétf. Aug. 27, 2012 9:39 pm

- Fény? – kérdi Hali, inkább csak magának megismételve. Figyelmesen hallgatja végig Awakent. – Akkor elnézésedet kérem, azt hittem rólad, egy különös Víz Toa vagy. Még sosem hallottam fény elemű Toáról, és bizonyára más sem.
Ezalatt Kotu észre sem vette, hogy Awaken és a matorán megálltak, csak mikor hátrafordult, hogy leolvassa a nemrégiben érkezett arcáról szónoklatának hatását. Csalódottan vette észre, hogy kikerült a figyelem középpontjából.
- Hali, nem illik kérdésekkel ostromolni egy Nagy Toát! – mondta ellentmondást nem tűrő hangon. - Fontosabb, hogy megismertessük vele a környezetét, és eligazítást adjunk neki. És, ha kérdésekre kerülne sor, azokat egy tudósnak illik feltenni… vagy egy tanárnak – ingatta fejét.
Cardas
Cardas
Admin

Hozzászólások száma : 185
Csatlakozás ideje : 2011. Aug. 26.

https://bionicleuniversefrpg.hungarianforum.net

Vissza az elejére Go down

Ga-Metru utcái Empty Re: Ga-Metru utcái

Témanyitás by Awaken Hétf. Aug. 27, 2012 9:53 pm

Awaken egy pillanatra elcsodálkozott Hali szavain.
- Nem hallottak még Fény Toa-ról? - ez szöget ütött a fejében, és némi aggodalommal töltötte el.
Felállt.
- Hagyd Kotu, igazán érdekes kérdéseket tesz fel Hali. Még számomra is meglepőek. - Kotuhoz lép, és dicsérőn a vállára teszi kezét. - Remek tanítványod van. Látszik, ki a tanára.
Mosolyogva folytatja.
- Igazán hálás vagyok nektek, hogy körbe vezettek. Viszont, lenne egy kérdésem. Vannak még rajtam kívül itt Toak a szigeten?
Awaken
Awaken
1. szint

Hozzászólások száma : 58
Csatlakozás ideje : 2012. Aug. 23.

Vissza az elejére Go down

Ga-Metru utcái Empty Re: Ga-Metru utcái

Témanyitás by Cardas Hétf. Aug. 27, 2012 10:11 pm

- Nem hallottunk – felelte Hali. – A szigetünkön hat város található, a hat elemmel. Én úgy tudtam, hogy csak azok léteznek. Természetesen a legen--
Kotu ekkor szólt közbe morcosan, de Awaken dicséterére ismét büszkeség csillant meg szemeiben.
Awaken kérdésére a két lány összenéz, és egyszerre szólalnak meg, majd Hali elhallgat. Úgy érzi, tanárára kell hagynia beszédet.
- Jelenleg – kezdte Kotu kissé zavartan -, te vagy a szigeten az egyetlen Toa, és… nem is számítottunk az érkezésedre. De a turaga biztosan tudni fogja, mi a teendő - ezt már határozottan mondta. - Ha valaki választ tud adni a kérdésekre, akkor ő az.
Cardas
Cardas
Admin

Hozzászólások száma : 185
Csatlakozás ideje : 2011. Aug. 26.

https://bionicleuniversefrpg.hungarianforum.net

Vissza az elejére Go down

Ga-Metru utcái Empty Re: Ga-Metru utcái

Témanyitás by Awaken Hétf. Aug. 27, 2012 10:21 pm

Awaken arcáról lehervadt a mosoly. Valamiért nagyon rosszul érezte magát, de nem tudta maga se, miért. A lelkében ürességet érzett.
- Nos, akkor induljunk. Minél előbb érjünk el a Turagahoz. Ő valami vezető féle nálatok? - és meg sem várva a választ gyors léptekkel tovább indult.
- És én is csak hívatlan vendég vagyok. - gondolta. - Óh, Mata Nui, mik a terveid? Miért küldtél ide?
Awaken
Awaken
1. szint

Hozzászólások száma : 58
Csatlakozás ideje : 2012. Aug. 23.

Vissza az elejére Go down

Ga-Metru utcái Empty Re: Ga-Metru utcái

Témanyitás by Cardas Hétf. Aug. 27, 2012 10:50 pm

- Minden rendben van, Fény Toája? – kérdezte aggódva Hali.
- Hali – szólt rá Kotu. – Ne üsd bele a maszkodat a hősök dolgába. Jöjj, Toa – intett egyet, és már indult is, természetesen legelöl. Közben folytatta: - Igen, a bölcs turaga a mi vezetőnk, és az egész szigeté. Ő teremtette meg a békét, és hozott rendbe minden problémát. A tiédet is helyre fogja, e felől semmi kétség.

A kaland ITT folytatódik.
Cardas
Cardas
Admin

Hozzászólások száma : 185
Csatlakozás ideje : 2011. Aug. 26.

https://bionicleuniversefrpg.hungarianforum.net

Vissza az elejére Go down

Ga-Metru utcái Empty Re: Ga-Metru utcái

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.