BIONICLE FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neppi (matorán)

Go down

Neppi (matorán) Empty Neppi (matorán)

Témanyitás by Neppi Pént. Aug. 24, 2012 8:23 pm

Név: Neppi
Faj: Matorán
Elem: Víz
Nem: Lány

Jellem: Kedves, és kissé sértődékeny. Szeret maszkokat készíteni, és egyéb eszközöket is, mint például szerszámok vagy fegyverek. Azonban nem nagyon bízik önmagában, és ezért sokat kesereg.

Előtörténet: Csönd volt. Egy sötét kamrában ébredtem fel. Az első dolog, amit életemben először megpillantottam, csak a sötétség volt. Persze nem gonosz értelemben, hanem egyáltalán nem volt fényforrás. Felálltam, majd lassan elindultam előre. Két lépés után éreztem, hogy leesek, és pár centi esés után puffanok a padlón. Egy kissé fájt, de nem volt vészes. Újból felálltam. Ezután egy hang szólalt meg.
- A te neved Neppi. - mondta egy mély, dörmögős hang. - Matorán vagy.
- Ki beszél? - kérdeztem.
- Az nem rád tartozik. - válaszolt a hang. - Metru Nuin a helyed, hogy ott élj, és beteljesítsd a végzeted.
- Metru Nui? Végzet? - kérdeztem.
- Metru Nui a szigetváros, ahová menned kell. - hangzott a válasz. - A végzeted már te magad választod meg. Most pedig indulj.
Egy másik, sokkal világosabb helyen találtam magam. Előttem egy erdő magasodott. Tetszett a látvány. Pár óra bolyongás eljutottam egy városba, amit a lakosok Ga-metrunak neveztek. Itt sikerült állandó szállást szereztem Cardas Turaga jóvoltából. Nem sokkal ezután diák lettem az iskolában, ami öt utcára volt a lakásomtól. A sok tanulással töltött napom egybefolyva szörnyen egyhangúvá vált. Változatosságra vágytam, így elmentem sétálni, pont Ta-metruba. Szokatlan volt a sok vörös, néhol pedig iszonyúan meleg volt. Pár perc gyaloglás múltán véletlenül nekimentem egy megrendelést szállító maszkkészítőbe. Szerencsére nem határidőre szállított, mint ahogy elmondta, miközben jól leszidott engem. A következő egy hét azzal telt el, hogy a törött maszkot próbálom újra létrehozni. Sok kínlódás után, tökéletesre sikerült a maszk. Eközben pedig nagyon megtetszett ez a foglalkozás. Így hát hamarosan csináltam egy saját műhelyt, ahol kedvemre faraghatom a kanoka korongokat. Így ment ez a munka hosszú időn át, pontosabban pár ezer évig. Már nagyon rég kiiratkoztam az iskolából, és így kedvemre készíthetem a maszkokat. Akartam némi munkaszünetet, így elmentem Po-Metruba. Majdnem egész nap ott kóboroltam, mikor találtam egy csapdába esett Kikanalot, aki egy sziklaomlás alá szorult. Bánatosan nyöszörgött. Miután sikerül megnyugtatnom, hogy nem fogom bántani, elkezdtem róla elhordani a sok sziklát. Mire végeztem, már egy órája lement a nap. Fáradtan lerogytam a Kikanalo mellé, aki nem törődve a fáradsággal, ide-oda ugrált, hogy kinyújtóztassa a végtagjait. Végül köszönetképp végignyalt engem, én pedig megsimogattam. Még egy darabig ott legyeskedett körülöttem, majd elugrált messzire tőlem. Biztosan visszavágyott már a csordájába. Elköszöntem tőle, de sejtettem, hogy még találkozni fogunk. Másnap hazamentem Ga-metruba, és újra csöndesen telt a napirendem, a maszkkészítés, majd két hónap repült el. Egy reggelen elfogott egy különös érzés, hogy valami történni fog velem. Nem tudtam megmondani, hogy vajon jó vagy rossz dolog. Hiába próbáltam elhessegetni a gondolatot, nem ment. Egy órányi töprengés után elindultam egy Ko-metrui jóshoz, majd Turaga Cardashoz fogok menni. Úgy sejtem, hogy ma nem fogok dolgozni.

Itt kezdődik a történetem...


A hozzászólást Neppi összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Aug. 26, 2012 6:17 am-kor.
Neppi
Neppi
1. szint

Hozzászólások száma : 38
Csatlakozás ideje : 2012. Aug. 12.

Vissza az elejére Go down

Neppi (matorán) Empty Re: Neppi (matorán)

Témanyitás by Neppi Vas. Aug. 26, 2012 6:16 am

Adatlap


Maszk: Kanohi Mahiki
Páncélszín:
• Főszín: Világoskék
• Mellékszín: Szürke
Fizikai jellegzetességek: Gyengécske karjai vannak. Tíz kilónál nehezebb dolgokat már nem bír el, de ha nagyon elszánja magát, akkor sikerül neki.

Foglalkozás: Maszkkészítő
Oldal: Jó
Szövetség: -
Törzshely, ahol megtalálható: Ga-metru

Ismertebb szövetséges: -
Ismertebb ellenség: -

NJK: -
Lakás/Létesítmény: Ga- Metruban található

Munka: Maszkkészítő
Fizetésed 80 W, hetente jár
Kezdőtőke: 300 W
Munkádhoz tartozó ingyen eszközök, illetve előnyök:
- Tűzpálca
- Teherszállító, amivel a maszkokat szállítom. A belseje törékeny tárgyak szállítására van berendezve. (Kis szállító lépegető – sebessége 90 km/óra maximum, utasok száma 1)

KÉPESSÉGEK

Tulajdonságpontok:
- Fizikai erő: 3/10
- Mozgékonyság/gyorsaság: 5/10
- Tudás, tanulási készség: 13/30

Kredit és pénz


Kreditek
Összes kredit: 5
Felhasznált kreditek: 0
Fennmaradó kreditek: 5

Pénz (Widget)
Bevétel/hét: 80
Összes: 300
Elköltött: 0
Jelenleg: 300
Fizetésnapok: minden pénteken
---
TULAJDONOK

Neppi (matorán) Vahki-Transporter

Neppi teherszállítója, amivel a megrendelt maszkokat szállítja ki. Alkalmanként más kérésére is szállít ki dolgokat, mint például a régi iskolája, vagy egy Ga-metrui laboratórium. Személyes használatra még nem került sor.

Kis szállító lépegető – sebessége 90 km/óra maximum, utasok száma 1
Neppi
Neppi
1. szint

Hozzászólások száma : 38
Csatlakozás ideje : 2012. Aug. 12.

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.